Gamifikace v rámci začleňování, rozmanitosti a rovnoprávnosti

Gamifikace je použití herní mechaniky a motivačních procesů v oblastech nesouvisejících s hrami. Gamifikace může být použita v mnoha procesech a situacích.

Příklad: společnost vytvořila hru matky linie, která měla podobu mapy svých prostor s názory, na které se zabývali různými reálnými situacemi souvisejícími i s hodnotami společnosti. Někteří kolegové měli na kartách řešení, aby mohli poskytnout pomoc. Znalost hodnot společnosti vzrostla o 21 %.

Dalším příkladem využití gamifikace je školení nebo testování GDPR, první pomoc nebo dodržování předpisů. V dobře připravených hrách jsou videa, více konce a náhodné pořadí otázek a úkolů. Gamifikace je mimořádně efektivní pro digitální generaci Y, která ráda vytváří věci sama o sobě a také důvěřuje ústním podáním od lidí, které zná.

Zde je 5 důvodů, proč je gamifikace v podnikání – v týmových a podnikových prostředích důležitá:

  • Gamifikace má významný dopad na zapojení zaměstnanců, motivaci a psychologii na pracovišti.
  • Díky tomu se 89 % zaměstnanců cítí produktivnější v práci a o 88 % šťastnější.
  • Používání herních aktivit zvyšuje motivaci zaměstnanců o 48 %. Pokud společnost používá gamifikace, 69 % zaměstnanců chce zůstat ve společnosti déle než tři roky. 
  • Z respondentů 78 % uvedlo, že hra by v náborovém procesu zvýšila atraktivitu společnosti.

Využití gamifikace v HR

Abychom věděli, jak vsadit na téma diverzity, rovnoprávnosti a inkluze (DEI), uvedeme vám pět příkladů využití gamifikace v HR na Slovensku:

  1. Společnost může vyvinout hru pro nábor nových zaměstnanců. Může simulovat pracovní prostředí, aby s ním kandidáti mohli mít virtuální zkušenosti. Hry však mohou být také použity k testování nebo výcviku zaměstnanců.
  2. Pomocí gamifikace v programech, jako je vzdělávání a rozvoj, jako je školení na sociálních médiích, můžete budovat určité dovednosti nebo dovednosti se zaměstnanci. Přečtěte si, jak pomocí Facebooku obsluhovat zákazníky nebo LinkedIn, abyste se s nimi spojili a zjistili, jestli našli kandidáty.
  3. Gamifikace můžete použít také v onboardingu a digitalizovat jej. To pomáhá formovat týmy, které se učí o ochraně osobních údajů, dodržování předpisů, etice a postupech. Mohou si například klást předem připravené otázky, na které by měl každý odpovědět. Odpovědi a možnosti jsou diskutovány v týmu, aby se dohodli na jedné odpovědi. Kombinuje učení funkčních prvků se spoluprací a vytváří pocit sounáležitosti. Můžete také udělat virtuální prohlídku společnosti.
  4. Také kultivovat kulturu spolupráce. Gamifikace můžete také použít ke správě znalostí/znalostí (tzv. správa znalostí). Zaměstnanci mohou například získávat body za vyplňování profilů a sdílení obsahu. To podpoří chování, které vede k přenosu znalostí. Cílem je poznat a zapojit zaměstnance. Tento systém může sledovat činnosti, které vedou ke zvýšení produktivity, inovací, angažovanosti a snížení nákladů.
  5. Rozvíjme vůdčí schopnosti. Interní hru můžete použít k testování vůdčích vlastností.


Podívejte se také na ukázku našich hry DIVE-IN. S ním otevřete diskusi na téma inkluze a rozmanitosti, vyzdvihuje jeho význam ve společnosti a naučíte se řadu zajímavých faktů a návrhů, jak se vypořádat s různými modelové situace. Hra je offline a online. Je určen pro každého, jehož úspěch stojí a padá do týmu. Do hry jsou zahrnuty všechny typy DEI, jako je genderová rozmanitost, věková nebo rasová rozmanitost nebo inkluze zdravotně znevýhodněných. Můžete jej použít v mnoha situacích, procesech a případech, např. hrát na začátku interních workshopů, během školení zaměřených na DEi, teambuilding nebo onboarding.

Gamifikace je v současné době účinným způsobem, jak společnosti přinést nové a moderní nápady, což pomáhá zlepšit její celkové fungování a pokrok. Chcete se více o gamifikaci v rámci témat inkluze a rozmanitosti? Napište nám všechny informace, rád vám je poskytne přímo na ladime@be-dnamail.com.

Facebook
LinkedIn
Email

Newsletter

Zůstaňte v obraze ve světe HR. Přihláste se na odběr newslettera a příležitostně od nás něco obdržíte.